Aktualności

XII Ranking Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej

Kolejny rok z rzędu jesteśmy w czołówce nagradzanych firm za usługi doradztwa podatkowego.


W XII Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej Grupa Instytutu Studiów Podatkowych zajęła II miejsce w rankingu: „Największa firma doradztwa podatkowego w 2017 r.” w kategorii duże firmy doradcze (zatrudniające powyżej 10 osób z uprawnieniami do doradztwa). Od ponad 20 lat swojej działalności   stawiamy na jakość naszych usług i bezpieczeństwo naszych Klientów. Ich zadowolenie ze współpracy z nami to największa satysfakcja.  Serdecznie dziękujemy Szanownym Klientom Grupy Instytutu Studiów Podatkowych za okazane zaufanie. Bez Państwa współpracy z Instytutem to osiągnięcie nie byłoby możliwe. Pragniemy Państwa zapewnić, że wyróżnienie to traktujemy jako zobowiązanie  do podnoszenia standardów naszej pracy i rozszerzenia oferty usług. Pozostajemy niezmiennie do Państwa dyspozycji.


Zarząd i Pracownicy
Instytutu Studiów Podatkowych

Ogólnopolski cykl otwartych konferencji i konsultacji ekspertów Instytutu Studiów Podatkowych „Podatkowe aspekty działalności gospodarczej w 2018 r. – ryzyka prawne, karnoskarbowe i karne”

Szanowni Państwo


Mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Konferencji: „Podatkowe aspekty działalności gospodarczej w 2018 r. – ryzyka prawne, karnoskarbowe i karne”
Aby ułatwić Państwu zmierzenie się z restrykcyjną polityką podatkową Państwa w 2018 r., która zmienia całkowicie hierarchię problemów podatkowych i rodzi ryzyko odpowiedzi karnej za rozliczenia podatkowe, Instytut Studiów Podatkowych zaprasza na Konferencję, podczas której scharakteryzujemy występujące  zagrożenia dla zarządów firm. W oparciu o wieloletnie doświadczenie Instytutu we wdrażaniu procedur ostrożnościowych  redukujących ryzyko odpowiedzialności karnej i karnoskarbowej związanej z rozliczeniami VAT  pokażemy sposoby ochrony zarządów i księgowych firm przed tymi ryzykami.


Konferencja organizowana jest w otwartej formule z możliwością skorzystania z konsultacji renomowanych ekspertów Instytutu Studiów Podatkowych oraz zapoznania się z praktycznymi rozwiązaniami w zakresie stosowania prawa podatkowego przygotowanymi przez Partnerów : C.H. Beck. Infor PL, i Risk-Partner.


Tematyka wykładów:

 • Wdrażanie procedur ostrożnościowych redukujących ryzyko odpowiedzialności karnej i karnoskarbowej zarządów firm związanej  z rozliczeniami VAT
 • Nowa rzeczywistość prawno-podatkowa w 2018 r.  – Split payment czy zasada dobrowolności stanie się powszechna?
 • Ochrona właścicieli, zarządów i księgowych  firm przed ryzykiem  podatkowym – przesłanki należytej staranności

Uczestnicy zyskają:

 • Ekspercką wiedzę o najnowszych regulacjach podatkowych w 2018 r.
 • Zalecenia praktyczne prof. Witolda Modzelewskiego - najbardziej znanego specjalisty  podatkowego w Polsce,
 • Wiedzę o przeciwdziałaniu nieumyślnym uczestnictwie w karuzelach podatkowych w VAT,
 • Możliwość zdiagnozowania ryzyk podatkowych w  wyniku konsultacji z ekspertami Instytutu Studiów Podatkowych


Miejsca i terminy Konferencji:
16 kwietnia 2018 r., Warszawa - Hotel Novotel ul Marszałkowska 94/98
15 maja 2018 r., Wrocław- Hotel Mercure plac Dominikański 1
22 maja 2018 r., Szczecin – Hotel Silver  rondo imienia Hermana Hakena
8 czerwca 2018 r., Kraków – Hotel Holiday In ul. Wielopole 4
26 czerwca 2018 r., Sopot - Hotel Haffner  ul. J.J. Haffnera 59


Przedsięwzięcia towarzyszące:

 • strefa eksperta: bezpłatne konsultacje prawno-podatkowe ekspertów Instytutu Studiów Podatkowych
 • stoiska wydawnictw prawno-podatkowych oraz stoiska informacyjne  Organizatora i  Partnerów


Organizator: Instytut Studiów Podatkowych w Warszawie


Partnerzy Merytoryczni Konferencji: CH Beck, Infor, Risk Partner.


Patronat: Krajowa Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Przedsiębiorcy.PL, Warszawska  Izba Gospodarcza, Forum Izb i Organizacji Gospodarczych Województwa Mazowieckiego

Patronat medialny: Infor.pl, BISP, TTG Wiadomości Gospodarcze, Stowarzyszenie Polskich Mediów


Prosimy o potwierdzenie udziału w Konferencji rejestrując się na naszej stronie

KLIKAJĄC W PONIŻSZY LINK
Z przyjemnością udzielę Państwu wszelkich informacji dotyczących przebiegu i tematyki Konferencji:
tel. 22 517 30 86, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Sarna
Dyrektor ds. marketingu
Instytut Studiów Podatkowych

„Diament polskiej jakości – Firma 2017”

Niezmiernie miło nam poinformować, że decyzją Rady Programowej Ogólnopolskiego Programu Umacniania Wiarygodności „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki” Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o. – Grupa ISP otrzymał zaszczytne wyróżnienie „Diament Polskiej Jakości – Firma 2017”. Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców  - Przedsiębiorcy.pl przyznała jednocześnie  Instytutowi Studiów Podatkowych tytuł „Rekomendowana Marka Polskiej Gospodarki – 2017"

 

„Polska – Rosja. Refleksje na stulecie bolszewickiej rewolucji”

 

W dniu 9 grudnia 2017r. w Hotelu Pałac Alexandrinum w Krubkach-Górkach


Odbyła się Debata: „Czy boimy się Rosji, czy jej bolszewickiego demona przeszłości?”
w ramach inauguracji najnowszej książki prof. Witolda Modzelewskiego pt.„Polska – Rosja. Refleksje na stulecie bolszewickiej rewolucji”

Targi książki historycznej Polska - Rosja Polska - Rosja
Targi książki historycznej Polska - Rosja Polska - Rosja
Targi książki historycznej Polska - Rosja Polska - Rosja
Targi książki historycznej Polska - Rosja  

 

 


 

 

Szanowni Państwo


Wydawnictwo Instytutu Studiów Podatkowych ma zaszczyt poinformować, że ukazała się unikatowa książka pt. „Polska – Rosja. Refleksje na stulecie bolszewickiej rewolucji” autorstwa prof. Witolda Modzelewskiego będąca czwartym tomem z serii rozważań na temat stosunków polsko-rosyjskich.

 

Targi książki historycznej Targi książki historycznej Targi książki historycznej

 

Spotkanie autorskie i inauguracja książki podczas XXVI Targów Książki Historycznej, Zamek Królewski w Warszawie, Arkady Kubickiego w dniu 30 listopada 2017

 

Książka do nabycia: http://www.ksiegarnia.isp-modzelewski.pl/


Od Autora


Mija 100 lat od bolszewickiego, z istoty antyrosyjskiego przewrotu, zwanego do dziś ”Rewolucją Październikową”. Nasze, polskie postawy wobec bolszewizmu były (są?) pasmem wadliwych diagnoz i strategicznych błędów o długotrwałych, istotnych również dziś skutkach. Przed stu laty bez sensu opowiedzieliśmy się w wojnie bolszewicko-rosyjskiej po stronie „rewolucjonistów”, dając szansę przetrwania ich zbrodniczemu reżimowi, który niszcząc Rosję był w ocenie ówczesnych polityków ponoć naszym realnym sojusznikiem.


A przecież był nieporównywalnie groźniejszym przeciwnikiem niż dogorywająca wówczas Rosja, o czym mogliśmy się szybko przekonać już po trzech latach - w sierpniu 1920 roku - ratował nas wtedy „cud nad Wisłą”. Później piłsudczycy równie błędnie traktowali bolszewickie rządy za „najbardziej przyjazny Polsce wariant państwa rosyjskiego” (!). Klęski 1939 roku, a zwłaszcza dzień 17 września, mógł nas przekonać, że o geopolityce nie mamy zielonego pojęcia. Potem pod niemiecką okupacją, pozostało nam tylko poniżające oczekiwanie na „czerwoną zarazę”, która miała nas „uratować od czarnej ( czyli niemieckiej) śmierci”. I uratowała, narzucając  jednak swoją wersję „ Polski Ludowej”, która przecież w istocie trwa do dziś, mimo że od ponad ćwierćwiecza nie ma już bolszewickiego ”socjalizmu” i ich państwa - Związku Radzieckiego. My jednak wciąż tkwimy w starych urojeniach, popełniając po raz kolejny te same błędy: spóźniony, w istocie bezprzedmiotowy „antykomunizm”, utożsamiamy z rusofobią, czyli z nienawiścią do najważniejszej ofiary ich reżimu łączymy z bezwarunkową uległością wobec Niemiec, które -  podobnie jak przed stu laty -  nazywamy  „ niepodległością”. Najważniejszymi deponentami bolszewickich postaw są dziś zagorzali… „antykomuniści”;  czas przeszły sprzed stu lat wciąż żyje w nas uniemożliwiając wyrwanie się z naszych słabości, wyzbycie się fobii oraz politycznego infantylizmu.


O naszych starych i nowych rozliczeniach z bolszewizmem i jego współczesnymi demonami jest ta książka. Zaprzecza to wielu obowiązującym do dziś „ zachodnim”  bajeczkom, przy pomocy których „wyjaśniamy” naszą przeszłość i teraźniejszość. Jej lektura może być dla nas gorzką, wręcz przygnębiającą.  Może jednak w czasach zamykających epokę III RP, warto podjąć próbę zrozumienia przeszłych 100 lat i wyzwolić się z demonów przeszłości, które zrodziły się w listopadowe dni 1917r. Może dzięki temu coś odbudujemy  w naszych relacjach z Rosją.

„Polska – Rosja. Refleksje na stulecie bolszewickiej rewolucji”
Tom IV, Witold Modzelewski, stron 260, format 140x225 mm, oprawa twarda
wydawnictwo Instytutu Studiów Podatkowych
www.ksiegarnia.isp-modzelewski.pl

Zapowiedź książki można zobaczyć TUTAJ

 

 

 

Raport Instytutu Studiów Podatkowych

Podsumowujący najważniejsze doświadczenia 10-lecia podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego w Polsce (lata 2004-2014)


Raport podsumowujący najważniejsze doświadczenia 10-lecia podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego w Polsce (lata 2004-2014) został opracowany przez zespół specjalistów Instytutu Studiów Podatkowych w czerwcu 2014 r.  pod kierunkiem prof. dr. hab. Witolda Modzelewskiego. Jest to  trzeci Raport Instytutu analizujący efektywność fiskalną systemu podatkowego w Polsce. Poprzednie wydania dotyczyły poniższej problematyki:

 • „Ewolucja podatków stanowiących dochody budżetu Państwa w Polsce w latach 2004 – 2009; ocena efektywności fiskalnej oraz stanu prawodawstwa” – z dnia 19 maja 2009 r.
 • „Ewolucja systemu podatkowego w Polsce; stan obecny, przyczyny kryzysu. Czy potrafimy skutecznie zwiększyć dochody budżetowe?” – z dnia 26 maja 2010 r.


W związku dużym zainteresowaniem tym Raportem udostępniamy go ponownie  oraz odpowiedź na ten Raport Ministerstwa Finansów z września 2014 r.


Pobierz raport

Pobierz odpowiedź na raport

do góry
Agencja interaktywna Migomedia