Aktualności

UWAGA! Nowelizacja Kodeksu Karnego

Wzorcowe Instrukcje dotyczące  fakturowania dla potrzeb podatku od towarów i usług oraz sporządzania deklaracji VAT w związku z nowelizacją Kodeksu Karnego i Kodeksu Karnego Skarbowego

W tym roku wystawianie faktur i posługiwanie się dla potrzeb podatkowych obcymi fakturami generuje nowe ryzyko odpowiedzialności karno-skarbowej oraz karnej. Już wszedł w życie nowy art. 62 §2 Kodeksu Karnego Skarbowego, który radykalnie zaostrza odpowiedzialność za wystawianie nierzetelnych faktur i rachunków albo posługuje się nimi przez podatników. Od dnia 1 marca 2017 r. wejdzie w życie historyczna zmiana Kodeksu Karnego, który do przestępstw pospolitych zaliczy wystawianie podrobionych  i przerobionych faktur VAT lub posługiwanie się tymi fakturami dla potrzeb rozliczeń podatkowych (kara może wynosić nawet 25 lat więzienia).


Co to oznacza? Właściciele firm, zarządy spółek, dyrektorzy ekonomiczni lub finansowi oraz pracownicy zajmujący się fakturowaniem, ewidencją podatkową oraz składaniem deklaracji VAT muszą podjąć wszelkie niezbędne działania mające na celu wyeliminowanie ryzyka wystawiania nierzetelnych (podrobionych lub przerobionych) faktur oraz posłużenia się tymi fakturami wystawionymi przez inne podmioty dla potrzeb prowadzenia ewidencji
i składania deklaracji. Muszą być wydane odpowiednie zarządzenia i polecenia dotyczące fakturowania oraz  ewidencjonowania i deklarowania pod kątem wyeliminowania powyższych ryzyk. W tym celu Instytut Studiów Podatkowych przygotował Wzorcowe Instrukcje dotyczące:

 • Fakturowania dla potrzeb podatku od towarów i usług
 • Sporządzania nowych deklaracji VAT,


które mogą być wykorzystane przez właścicieli, zarządy i dyrektorów ekonomicznych lub finansowych firm przy wydaniu poleceń eliminujących ryzyko popełnienia błędów mogących mieć znamiona tych czynów zakazanych.


Nabycie tych Instrukcji następuje poprzez udzielenie licencji przez Instytut Studiów Podatkowych. Osoby zainteresowane zapraszam do pobrania formularza zamówienia na powyższe Instrukcje. W przypadku potrzeby otrzymania informacji w powyższym zakresie pozostaję do dyspozycji pod tel. 22 517 30 86, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

POBIERZ FORMULARZ ZAMÓWIENIA


Z wyrazami szacunku
Andrzej Sarna
Dyrektor ds. marketingu

Gepard Biznesu 2016

Miło nam poinformować, że Instytut Studiów Podatkowych otrzymał zaszczytne wyróżnienie „Gepard Biznesu 2016” w XI edycji Konkursu organizowanego przez Instytut Europejskiego Biznesu. Kapituła Konkursu  doceniła dynamiczny rozwój i wzrost wartości rynkowej Grupy Instytutu Studiów Podatkowych.

 

 

 

 

 

 

Konferencja z okazji 20 lecia miesięcznika „Doradztwo Podatkowe” na temat: „2017 – rok wielkich zmian podatkowych”

W dniu 13 grudnia 2016 r. w Instytucie Studiów Podatkowych w Warszawie odbyła się Konferencja  z okazji 20 lecia miesięcznika „Doradztwo Podatkowe” na temat „2017 – rok wielkich zmian podatkowych”.

 

W Sesji I na temat: „Znaczenie wydawnictw prawnopodatkowych w pracy zawodowej”

referaty wygłosili:

 • prof. dr hab. Witold Modzelewski, Prezes Instytutu Studiów Podatkowych na temat: Rola miesięcznika „Doradztwo Podatkowe Biuletyn Instytutu Studiów Podatkowych” w interpretacji i stosowaniu prawa podatkowego,
 • prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic, Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych na temat: Wydawnictwa prawno-podatkowe jako narzędzie pracy – kontrowersje stosowania i wiarygodność,
 • prof. ALK dr hab. Przemysław Polański, Dyrektor Wydawnictwa CH BECK na temat: Praktyczne wykorzystanie Systemu Informacji Prawnej w codziennej pracy doradcy podatkowego i księgowego.

W trakcie Konferencji odbyła się uroczystość wręczenia Medali Virtus Est Perfecta Ratio  im. Księcia Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego – Ministra Skarbu.

 

Kapituła Medalu  w skład której wchodzą:

 1. Prof. dr hab. Wiesław Czyżowicz,
 2. Prof. dr hab. Leonard Etel,
 3. Prof. dr hab. Witold Modzelewski,
 4. Prof. dr hab. Jerzy Żyżyński,

 

uhonorowała Osoby, które położyły szczególne zasługi dla interesu publicznego Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie wiedzy i praktyki podatkowej:

 1. Doradca podatkowy Elżbieta Konopka
 2. Redaktor Paweł Huczko

 

Sesja II  „Rzeczywistość prawno-podatkowa w 2017 r.” –  poświęcona była analizie zmian  prawno-podatkowych w zakresie VAT i podatków dochodowych wchodzących w życie z dniem 1 stycznia 2017 r.:

 • Duża nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług;

 

Przepisy uszczelniające oraz sankcje w ustawie VAT – prof. dr hab. Witold Modzelewski  

 • Planowane zmiany w ustawie PIT;

Połączenie podatku dochodowego z systemem składek – jednolita danina: obowiązki płatnika – Wiceprezes ISP Jerzy Bielawny

 • Zmiany w ustawie CIT;

 

Posłużenie się jako autentyczną fakturą podrobioną i inne nowe formy przestępstw podatkowych – Dyrektor departamentu prawnego ISP Jacek Pyssa

Firma Roku 2016

Miło nam poinformować, że Instytut Studiów Podatkowych został laureatem Godła Firma Roku 2016.


Certyfikat jest wyznacznikiem osiągniętej przez Grupę ISP pozycji na rynku i zaufania którym się cieszy wśród Klientów.
Zaszczytne wyróżnienie zostało przyznane przez Kapitułę Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej nominującą  instytucje publiczne i firmy prywatne, które cieszą się renomą i zaufaniem wśród klientów i partnerów biznesowych  na podstawie niezależnych danych rynkowych, zleconych badań marketingowych i raportów.

 

 

 

 

 

Book of Lists 2016/17

Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniu 1 września 2016 r. na Gali z okazji inauguracji 21 wydania rocznika Book of Lists 2016/17 Przewodnik po polskim biznesie  Grupa Instytutu Studiów Podatkowych została uhonorowana dyplomem za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii firm doradztwa podatkowego w Rankingu  zorganizowanym przez WARSAW BUSINESS JOURNAL

 

do góry
Agencja interaktywna Migomedia