Aktualności

Nieczynny oddział Śląski ISP

Z powodu przerwy w dostawie energii w dniu 8 października 2018 r. (poniedziałek), oddział ISP w Katowicach będzie nieczynny.


W pilnych sprawach proszę o kontakt z Panem Marcinem Szymocha ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Tel. 501 603 913), Panią Moniką Cywińską-Małota ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Tel. 501 603 909) lub centralą Instytutu w Warszawie (Tel. 22 517 30 99).


Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy 9 października 2018 r.

Debata „Sukcesy i patologie dwudziestopięciolecia podatku od towarów i usług w Polsce – doświadczenia i przyszłość”

W dniu 5 lipca 2018 r.  w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się debata naukową na temat: „Sukcesy i patologie dwudziestopięciolecia podatku od towarów i usług w Polsce – doświadczenia i przyszłość”


W  dniu 5 lipca 2018 r. mija ćwierćwiecze obowiązywania w Polsce podatku od towarów i usług, który stał się najważniejszym źródłem dochodów budżetowych oraz gwarantem stabilności finansowej naszej państwowości. Jednocześnie od ponad 10 lat podatek ten spowodował największe w historii wyłudzenia środków publicznych oraz bezprecedensowy rozwój przestępczości podatkowej.


Celem debaty była próba podsumowania doświadczeń legislacyjnych, fiskalnych i ustrojowych tego podatku oraz sformułowanie prognoz. W debacie uczestniczyło ponad 80 Osób: naukowcy, praktycy, funkcjonariusze publiczni, dziennikarze oraz studenci.
Uroczystego otwarcia Debaty dokonał  prof. dr hab. Tomasz Giaro Dziekan WPIA UW.


Debata poprzedzona była wystąpieniami zaproszonych Gości: prof. dr hab. Jerzego Osiatyńskiego byłego Ministra Finansów (w 1993 r. nadzorował wprowadzenie w Polsce ustawy VAT), Leszka Skiby Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów i Posła Janusza Szewczaka Wiceprzewodniczącego Komisji Finansów Publicznych.


Sławomir Siwy Przewodniczący Związku Zawodowego Celnicy Pl wręczył Panu Profesorowi Witoldowi Modzelewskiemu „Order Złotego Merkuriusza” w uznaniu zasług za i wieloletni wkład w walkę z patologiami w podatku od towarów i usług.


Panel dyskusyjny udziałem prof. dr. hab. Wiesława Czyżowicza, prof. dr. hab. Jerzego Żyżyńskiego, prof. dr. hab. Wiesława Jasińskiego i Sławomira Siwego poprzedzony był wystąpieniem wprowadzającym prof. dr hab. Witolda Modzelewskiego. Moderatorem dyskusji panelowej był dr Krzysztof Radzikowski. Debata obejmowała wystąpienie problemowe, głosy ad vocem, dyskusję panelową oraz odpowiedzi panelistów na pytania z sali.
Podsumowania debaty dokonał prof. dr hab. Witold Modzelewski.


Uczestnicy Debaty mieli możliwość zapoznania się z najnowszą książką autorstwa Witolda Modzelewskiego  wydaną w dniu debaty przez Instytut Studiów Podatkowych: „Podatek od towarów i usług: refleksje na 2018 rok”


Partnerem Debaty było Wydawnictwo CH Beck
Patronat medialny sprawowali: Portal Infor.pl i miesięcznik Doradztwo Podatkowe- Biuletyn Instytutu Studiów Podatkowych

 

 

XII Ranking Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej

Kolejny rok z rzędu jesteśmy w czołówce nagradzanych firm za usługi doradztwa podatkowego.


W XII Rankingu Firm i Doradców Podatkowych Dziennika Gazety Prawnej Grupa Instytutu Studiów Podatkowych zajęła II miejsce w rankingu: „Największa firma doradztwa podatkowego w 2017 r.” w kategorii duże firmy doradcze (zatrudniające powyżej 10 osób z uprawnieniami do doradztwa). Od ponad 20 lat swojej działalności   stawiamy na jakość naszych usług i bezpieczeństwo naszych Klientów. Ich zadowolenie ze współpracy z nami to największa satysfakcja.  Serdecznie dziękujemy Szanownym Klientom Grupy Instytutu Studiów Podatkowych za okazane zaufanie. Bez Państwa współpracy z Instytutem to osiągnięcie nie byłoby możliwe. Pragniemy Państwa zapewnić, że wyróżnienie to traktujemy jako zobowiązanie  do podnoszenia standardów naszej pracy i rozszerzenia oferty usług. Pozostajemy niezmiennie do Państwa dyspozycji.


Zarząd i Pracownicy
Instytutu Studiów Podatkowych

Wyjazd szkoleniowy - 21 września 2018 r.

Szanowni Państwo,

 

Informujemy, że w dniu 21 września Instytut Studiów Podatkowych jest na wyjeździe szkoleniowym. Zapraszamy od poniedziałku - 24 września.

 

Za utrudnienia najmocniej przepraszamy.

„Diament polskiej jakości – Firma 2017”

Niezmiernie miło nam poinformować, że decyzją Rady Programowej Ogólnopolskiego Programu Umacniania Wiarygodności „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki” Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o. – Grupa ISP otrzymał zaszczytne wyróżnienie „Diament Polskiej Jakości – Firma 2017”. Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców  - Przedsiębiorcy.pl przyznała jednocześnie  Instytutowi Studiów Podatkowych tytuł „Rekomendowana Marka Polskiej Gospodarki – 2017"

 

do góry
Agencja interaktywna Migomedia