Serwis Doradztwa Podatkowego - nr 000455 - 7 maja 2018 r.

 

 

Konferencje ISP

 

Prawo Finansowe i Skarbowość

 

 

Uprzejmie informujemy, że dniu 17 maja 2018 r. Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego organizuje konferencję naukową pt. Dwa lata uszczelniania podatku od towarów i usług – doświadczenia i refleksje. 


Celem Konferencji jest diagnoza aktualnego stanu tworzenia, interpretacji i stosowania prawa dotyczącego podatku od towarów i usług, w tym prawa wspólnotowego, oraz propozycje zmian mających na celu zwiększenie wpływów budżetowych z tego podatku, ze szczególnym uwzględnieniem przeciwdziałania oszustwom i nadużyciom oraz walki z zorganizowaną przestępczością podatkową.  W Konferencji wezmą udział pracownicy naukowi, sędziowie sądów administracyjnych, pracownicy organów podatkowych i wymiaru sprawiedliwości oraz praktycy i dziennikarze.

 

 

POSTĘPOWANIA KONTROLNE, PODATKOWE I SĄDOWO-ADMINISTRACYJNE: CENTRUM OBSŁUGI ISP.

Instytut Studiów Podatkowych, będący spółką doradztwa podatkowego, od ponad 20 lat skutecznie reprezentuje podatników w sporach z organami podatkowymi. Nasz Zespół doświadczonych specjalistów reprezentuje podatników przed organami podatkowymi i organami kontroli skarbowej na każdym stadium postępowań kontrolno - podatkowych a także w postępowaniach sądowo - administracyjnych.

Czytaj więcej >>

 

 

AKTUALNOŚCI PODATKOWE

 

 

Spis treści:


Komentarz nieuczesany: nie będzie urzędowych objaśnień określających kryteria należytej staranności: czy warto było denerwować (po raz kolejny) podatników VAT?


PODATEK OD TOWARÓW I USŁUG

1. Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur wystawionych przez dostawcę, który nie dopełnił obowiązku rejestracji w charakterze podatnika VAT - dr Joanna Kiszka
2. Korekta „pustych faktur” - Wojciech Safian
3. Czy Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zbywając samochody używane do egzaminów działa jako podatnik podatku od towarów i usług? - dr Joanna Kiszka


PODATKI DOCHODOWE

4. Przychody z opłat franczyzowych jako przychody z zysków kapitałowych - Maciej Jendraszczyk
5. Wygrana w konkursie – obowiązki płatnika - Małgorzata Słomka
6. Kiedy rozpoznać przychód z tytułu otrzymanej kary umownej, jeśli uzyskano go w wyniku potrącenia? - Maciej Jendraszczyk
7. Jaki wydatek jest kosztem podatkowym? - Małgorzata Słomka
8. Skutki podatkowe obrotu kryptowalutami w PIT - Łukasz Cebula
9. Wydatek na wykonanie zapisu testamentowego jako koszt uzyskania przychodu przy sprzedaży odziedziczonej nieruchomości - Maciej Jendraszczyk


INNE PODATKI

10. Kredytobiorcy solidarni a podatek od spadków i darowizn - Wojciech Safian
11. Skutki podatkowe obrotu kryptowalutami w PCC - Łukasz Cebula


POZOSTAŁE ZAGADNIENIA

12. Jaki wpływ wywiera zajęcie zabezpieczające na bieg terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego? - dr Joanna Kiszka


O WSPÓŁCZESNOŚCI, HISTORII I DNIACH PRZYSZŁYCH
(Dział publicystyczny)

13. Szkice polsko-rosyjskie: wizja proniemieckiej (czyli antyrosyjskiej) Polski z 1916 r. Czy to tylko zamierzchła, niewartka pamięci przeszłość?

 

II. AUDYT PODATKOWY

III. INSTRUKCJE PODATKOWE

  1. Wystawianie i ewidencjonowanie faktur VAT w świetle nowych przepisów Kodeksu karnego, czyli co zrobić, aby nie popełnić nowych przestępstw fakturowych.

 

IV. PROMOCJE WYDAWNICZE

V. SATYRYCZNY KOMENTARZ TYGODNIA

 

Kontakt z Redakcją

W przypadku Państwa zainteresowania usługami doradztwa podatkowego uprzejmie prosimy o kontakt z Panem Mariuszem Uniskiem – Dyrektorem Generalnym ds. Doradztwa Podatkowego (tel. 22 517 30 94, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).
W przypadku Państwa zainteresowania usługami w zakresie obsługi postępowań uprzejmie prosimy o kontakt z Panem Jackiem Aninowskim – Dyrektorem Generalnym ds. Obsługi Postępowań (tel. 22 517 30 60, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).

 

 

Pejzaż na 7 maja 2018 r.

 

powrót do strony serwisu

 

do góry
Agencja interaktywna Migomedia