Wzorcowa Instrukcja dotycząca fakturowania dla potrzeb podatku od towarów i usług oraz sporządzania deklaracji VAT w związku z nowelizacją Kodeksu Karnego

Od dnia 1 marca 2017 r. weszła w życie historyczna zmiana Kodeksu Karnego, który do przestępstw pospolitych zalicza wystawianie podrobionych  i przerobionych faktur VAT lub posługiwanie się tymi fakturami dla potrzeb rozliczeń podatkowych (kara może wynosić nawet 25 lat więzienia).


Co to oznacza? Właściciele firm, zarządy spółek, dyrektorzy ekonomiczni lub finansowi oraz pracownicy zajmujący się fakturowaniem, ewidencją podatkową oraz składaniem deklaracji VAT muszą podjąć wszelkie niezbędne działania mające na celu wyeliminowanie ryzyka wystawiania nierzetelnych (podrobionych lub przerobionych) faktur oraz posłużenia się tymi fakturami wystawionymi przez inne podmioty dla potrzeb prowadzenia ewidencji
i składania deklaracji. Muszą być wydane odpowiednie zarządzenia i polecenia dotyczące fakturowania oraz  ewidencjonowania i deklarowania pod kątem wyeliminowania powyższych ryzyk. W tym celu Instytut Studiów Podatkowych przygotował Wzorcowe Instrukcje dotyczące:

  • Fakturowania dla potrzeb podatku od towarów i usług
  • Sporządzania nowych deklaracji VAT,


które mogą być wykorzystane przez właścicieli, zarządy i dyrektorów ekonomicznych lub finansowych firm przy wydaniu poleceń eliminujących ryzyko popełnienia błędów mogących mieć znamiona tych czynów zakazanych.


Nabycie tych Instrukcji następuje poprzez udzielenie licencji przez Instytut Studiów Podatkowych. Osoby zainteresowane zapraszam do pobrania formularza zamówienia na powyższe Instrukcje. W przypadku potrzeby otrzymania informacji w powyższym zakresie pozostaję do dyspozycji pod tel. 22 517 30 86, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

POBIERZ FORMULARZ ZAMÓWIENIA


Z wyrazami szacunku
Andrzej Sarna
Dyrektor ds. marketingu

do góry
Agencja interaktywna Migomedia